Ga naar de hoofdcontent
Logo Concertgebouw Brugge
Logo Concertgebouw Brugge

Veelbelovende recensies Carmen

Veelbelovende recensies Carmen
©Danny Willems

Op 29 mei 2026 ging Carmen van Opera Ballet Vlaanderen in première in Antwerpen. De iconische opera van Bizet is de eerste volledig geënsceneerde productie in het kader van de samenwerking tussen Opera Ballet Vlaanderen en het Concertgebouw, nu Opera Gent tijdelijk sluit voor renovatiewerken. De pers was alvast lovend:

Vandekeybus maakt van Bizets klassieker een weergaloos, gevaarlijk en onweerstaanbaar levend totaalspektakel dat we voor de 152ste verjaardag van het werk — en alle daaropvolgende — gerust nog een keer willen zien.

De Standaard

De Carmen van Rhaeann Bryce-Davis is indrukwekkend en de partituur is in goede handen bij de jonge dirigente Keren Kagarlitsky.

De Morgen

De Braziliaanse mezzosopraan Josy Santos zette met haar magnetische uitstraling, fluwelen stem en uitstekende Franse uitspraak een bijna ideale Carmen neer.

La Libre Belgique

Ook in Brugge is de belangstelling overweldigend groot. De voorstellingen in het Concertgebouw zijn uitverkocht. Je kan je wel nog aanmelden op de wachtlijst.

Opera in het nieuwe seizoen: Lucifer en De Schelde

Ook in seizoen 2026/27 verwelkomen we opnieuw een opera in onze Concertzaal. De samenwerking met Opera Ballet Vlaanderen wordt voortgezet met Lucifer en De Schelde, een nieuwe creatie van FC Bergman op muziek van Peter Benoit.
 
Deel dit nieuwsbericht