| beginuur | 20.00 |
| verwacht einduur | 22.05 |
| met pauze | |
duur concert > 1u50min
inclusief 20 min pauze
Dertien jaar lang koesterde de steenrijke zakenvrouw Nadezjda von Meck een grenzeloze bewondering voor Tsjaikovski. Dat we Tsjaikovski vandaag nog kennen, danken we aan haar mecenaat. Ze wisselden meer dan 1.200 brieven uit maar besloten elkaar nooit te ontmoeten. Oh, romantiek!
Ook Beethoven werd in onze contreien aanvankelijk vooral vanop afstand bewonderd. Maar in 1849 haalde de Gentse componist Charles-Louis Hanssens na jarenlang ijveren zijn slag thuis: de Negende van Beethoven ging eindelijk in première in België.
Nog dichter bij onze tijd gaat ook (film)componist Max Richter uit ontzag voor Beethoven in creatieve dialoog met de grootmeester in zijn Opus 2020.
In samenwerking met het Studiecentrum voor Vlaamse muziek
Onze website bevat zowel voorstellingen van het Concertgebouw als van derden. De voorstellingen van derden worden gecommuniceerd onder de noemer ‘Te gast in het Concertgebouw’.
Charles-Louis Hanssens (1802 - 1871) / Ouverture
-
Max Richter (°1966) / Opus 2020 (Belgische première)
-
Ludwig van Beethoven (1770 - 1827) / Rondo voor piano en orkest
-
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840 - 1893) / Symfonie nr. 5
Charles-Louis Hanssens (1802 - 1871) / Ouverture
-
Max Richter (°1966) / Opus 2020 (Belgische première)
Orkest: Symfonieorkest Vlaanderen
Dirigent: Martijn Dendievel
Solist: Elisabeth Brauss, piano
| beginuur | 20.00 |
| verwacht einduur | 22.05 |
| met pauze | |
duur concert > 1u50min
inclusief 20 min pauze